Červen 2013

Oznámení

30. června 2013 v 20:19 Nástěnka
*na nástěnce se objeví oznámení*
Milý studenti, jak jste již zajisté stihli zaregistrovat nastaly prázdniny a škola bude tedy uzavřena. Prosím všechny studenty, aby se zítra shromáždily ve Velké síni se svými zavazadly a byly připraveni na odjezd domů. Vlak bude čekat 9:00 a odjíždí v 9:30.
Přeji vám hezké prázdniny a druhého září se tu opět sejdeme.

ředitel Sebastian D. Crow

Lui D´craso - Nebelvír

22. června 2013 v 19:09 2. ročník (2012/2013)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Lui D´craso
Věk studenta: 11
Pohlaví: ženské
Životopis: Lui se narodila 2.3. v Oxfordu Katrine a Jaredu D´craso. Když jí bylo 5 let museli se z Oxfordu odstěhovat. Dodnes žijí v Londýně se sourozenci Johnem, Carol a Ninou.
Povaha: Je to bláznivá, opovážlivá holka, která nemá ráda nudu. Radá kouzlí zakázaná zaklínadla a chodí do zakázaných porstorů. Má na vše svůj názor. Když jí někdo opravdu rozlobí dokáže ho pěkně pomocí kouzel profackovat. se vším se snadno popere, jen odmítnutá láska jí může zlomit srdce. Mimo jiné ráda čte staré kouzelnické knihy a miluje kouzelnické romány.

Vzhled
Výška: 150cm
Postava: Štíhlá
Vlasy: Dlouhé hnědovlasé vlasy po pas
Pleť: Tmavší pleť
Oči: modré
Další informace: malá jizva na pravé ruce

Ples

1. června 2013 v 17:15
Velká síň je vyzdobena v barvách všech čtyř kolejí, barvy se různě seskupují na určitá místa, jinde zase se prolínají všechny čtyři najednou. Na místě, kde za normálních okolností stojí profesorský stůl, stojí tři menší stoly - jeden větší uprostřed a dva další po každé straně. Na každém je pak položena rozsáhle vázaná kytice z barev školy. Ubrousky jsou pečlivě poskládány do vějíře a každý hraje žlutou, modrou, zelenou nebo červenou barvou.
Kolejní stoly pak byly přesunuty do neznáma a na jejich místě uprostřed je menší taneční parket a okolo něj spousta menších stolků pro studenty či jejich doprovod. Židle u každého stolu se pohybují od dvou až šesti židlí, záleží na velikosti stolu. Na stolku stojí váza s květinou, která nese barvu nějaké koleje. Vějířky na talířích jsou pak stejné jako na třech větších stolech.
Přesně v osmnáct hodin do síně vstoupí postraními dveřmi ředitel školy. Svým zamračeným pohledem si sjedná v celé síni klid.
"Vítám vás, studenti a milí hostí, dříve, než se usadíme ke stolu a dáme se do jistě výborného jídla, které pro nás rádi připravili hradní skřítci, bych zde rád přivítal několik vzácných hostů, jež se k nám dnes večer přidají. Dovolte mi proto, abych zde přivítal jednoznačně nejdůležitější osobu v kouzelnické Británii, slečnu Noru Taylor - ministryně kouzel." Do síně vejde již velkými dveřmi žena průměrné výšky, ovšem postavou je to pravá dáma. Na sobě má temně rudé šaty, které jí splývají až ke kotníkům. Díky jejím botám na menším klínku se po celé síni rozléhá klapot, který ony boty vydávají. Ředitel jí pak pomůže po schodech, jež vedou na stupínek a dovede ji až k židli, která je po pravici té největší, co je umístěna uprostřed největšího stolu. Slečna Taylor se na něj mile a zároveň vděčně usměje.
"Jako dalšího bych zde rád přivítal nejvyššího představitele Starostolce, pana Williama Declana!" Do síně rázně vkročí muž, na sobě má tmavě fialový hábit, který za ním zlověstně vlaje a odhaluje tím jeho černé kalhoty. Během cesty má na tváři sice tvrdý výraz, ale ten se uvolní, jakmile se posadí po levé straně největší židle.
"Nyní je již čas přivítat i náš momentální profesorský sbor," do síně vkročí zástup lidí v barevných kombinacích, které byly zadány. Všichni studenti poznávají své profesory, ať už jde o profesorku lektvarů nebo studií mudlů. Všichni si pak postupně posedají na jim určená místa.
"Tak to by bylo," ředitel se pro sebe spokojeně usměje, "Nyní se již můžeme pustit do jídla." Mávne rukou a na každém stolku se objeví přesně to, na co kdo má chuť.
Když všichni dojí, ředitel opět mávne rukou a talíře zmizí a po obou stranách dveří se objeví stůl s různým výběrem nealkoholického pití a různými menšími zákusky. Pro studenty a osoby starší patnácti let je pak speciálně upravený bar s alkoholem vedle stupínku se třemi velkými stoly.
Síní se pak rozezní tóny první skladby.