Květen 2013

Dennis McFarlane - Knihovník

30. května 2013 v 19:48
Celé jméno zaměstnance: (anglické, ne celebrity, ne z HP): Dennis McFarlane
Věk: (min. 21): 21 let
Pohlaví (mužské nebo ženské, hermafrodity nepřijímáme): mužské
Pozice na škole: Knihovník
Životopis: (povinný, pište ve větách): Dennis se narodil ve Wolverhamptonu dvěma kouzelníkům. Když mu bylo 14 přestěhoval se s rodičema do Oxfordu. Má dvě mladší sestry. Půl roku po tom, co se přestěhovali se jeho matka rozhodla odejít a vzala sebou i nejmladší dceru. Dennis tak zůstal s otcem a druhou sestrou o kterou se staral.
Když mu bylo 16 objevili se u něj kouzelné schopnosti, ale menší než u jeho mladší sestry, která poté nastoupilav současné době chodí na Bradavickou školu.
Povaha zaměstnance: Dennis je milý, přátelský a ochotný. Nerad se váže, takže jeho vztahy nikdy nevydržely moc dlouho. Rád poslouchá hudbu a jeho velkou vášní jsou knihy, proto se také rozhodl ucházet o místo knihovníka v Bradavicích, zároveň i proto, aby byl blíž i své sestře, která mu dělá poslední dobou starosti. Pokud narazí na někoho, kdo má rád knihy je schopný o nich mluvit dlouhé hodiny.
Vzhled zaměstnance
Výška: 189 cm
Váha: 80 kg
Vlasy (délka, typ, barva…) : hnědé
Pleť (zabarvení) : světlá
Oči (barva) : tmavě hnědé
Další informace (tvar nosu, má-li pihy, brýle, nějaké nedokonalosti…): nosí brýle, ale někdy si vezme raději kontaktní čočky

Natalie Almeida - Nebelvír

30. května 2013 v 19:46 2. ročník (2012/2013)
Jméno a příjmení studenta: Natalie Almeida
Věk studenta: 11 let
Pohlaví: ženské
Životopis: Natalie je smíšeného původu. Otec je kouzelník a matka z mudlovské rodiny. Narodila se v Portoriku, rodné zemi otce. Když jí ale byly tři roky, přestěhovali se do Británie, kde žila za svobodna její matka. Má dva starší bratry. Patnáctiletého Finna a devatenáctiletého Tonyho. V jejích sedmi letech matka zemřela a od té doby se o děti staral pouze otec. Nejstarší syn se už odstěhoval a bydlí sám. Narodila se 10. října 2002. Matka dělala zdravotní sestru a s otcem se seznámila, když byla v Portoriku.
Povaha: Natalie je věčný ''vlk samotář''. Ráda si čte a nevyhledává společnost ostatních. Občas bývá náladová, ale na ostatní se snaží být přátelská. Je hodně uzavřená do sebe. Má ovšem talent dostávat se do průšvihů. Občas bývá i drzá a nebojí se nových věcí. Má ráda adrenalin a dobrodružství. Má svoje sny a jde si za nimi. Ráda pomáhá ostatním a chtěla by to spojit i s budoucím zamšstnáním. Převažuje u ní ale i perfekcionismus a je velmi pečlivá a pilná. Ačkoliv se na první pohled zdá, že je to klidná a jemná holka, často je to jen zdání. Vždycky si se vším umí poradit a dokáže najít řešení. Přestože to nedává najevo, je hodně citlivá. Nemá moc kamarádek, spíš si rozumí s kluky, má ovšem jen jednoho nejlepšího kamaráda, se kterým se často vídá.

Vzhled:
výška: 143 cm
postava: drobná a štíhlá, na svůj věk je ale poměrně fyzicky zdatná
vlasy: černé, dlouhé a rovné, většinou je nosí rozpuštěně, ale zaplétá si drobné copánky, do kterých si vplete barevné stužky a korálky
pleť: kvůli jejímu hispánskému původu má pleť snědou
oči: smaragdově zelené
další informace: obličej má posetý drobnými pihami, má dlouhé řasy a delší jizvu na levé ruce, která se táhne od ramene až skoro po loket.

Theodor K.Arryn - Zmijozel

28. května 2013 v 21:37 6. ročník (2008/2009)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Theodor K. Arryn
Věk studenta: 15 let
Pohlaví: muž
Životopis:
Theodor je druhým nejmladším dítětem v rozrostlé čistokrevné rodině Arryn. Již v dětství byl poněkud lehkomyslný a vynikal především svým hudebním cítěním. V pěti letech počal ve hře na piáno, o dva roky později pak na housle. V devíti letech dostal první kytaru a od té doby se pokouší o sjednocení těchto nástojů, jelikož mu nikdo není dosti dobrý aby s ním založil kapelu.
V současné době nastupuje se sestrou do pátého ročníku na Bradavické škole s odůvodněním, že když sestra nastupuje do školy, proč on by měl trčet s domácí výukou. S rodinou vychází až na některé klučičí výstřelky dobře až na mladší sestru Isolde, na kterou má podezření, že je to ve svých jedenácti letech manipulatorská mrcha.
Povaha:

S ostatními nikdy neměl problém vycházet a jeho chování se většinou pohybuje na škále relativní vyrovnanosti a pohody po občasné výstřelky ze spolužáků či profesorů. Nemá však rád, když ho někdo ztrapní a je pak schopen stropit scénu jako pětileté dítě + rvačku, pokud je ztrapnění silné. Společný rys se sestrou mu jest občasná namyšlenost a rozmazlené chování.


Vzhled

Výška: 180 cm
Postava: Vysoká, mírně svalnatá
Vlasy: Hnědé, většinou pracně rozcuchané
Pleť: Bledá
Oči: Šedo-modré
Další informace: Vždy pečlivě oholen


Clare Van Dame - Mrzimor

27. května 2013 v 18:15 2. ročník (2012/2013)
Jméno a Příjmení: Clare Van Dame
Věk: 11 let
Pohlaví: Ženské
Životopis: Clare se narodila 1. září v Londýně rodičům Maddeline Anne a Jamesu Mc Van Damovým. Clare byla oblíbená už jen pro to, že její rodiče byli slavní spisovatelé a do teď vydělávají na svých knihách ("Život kouzelníka", "Dějiny Kouzel", "Moc bylinek" a "Jak se stát kouzelníkem: Krok za krokem") miliardy. Do svých čtyř let rodiče přemlouvala, že chce nějaké sourozence, až najednou její matka porodila dceru Janette Anne.
Povaha: Clare je milá, pohledná dívka. Rychle se zapojí do kolektivu. Špatně se vyrovnává s tím, když jí někdo (například kluk) odmítne. Dokáže být i drzá.

Výška: 146 cm
Postava: Hubená
Vlasy: Hnědé, rovné, dlouhé až po ramena
Pleť: Opálená
Oči: Hnědé
Další informace: Kolem nosu má pihy viditelné jen za horkých slunečných dnů.

Isolde N.Arryn - Zmijozel

26. května 2013 v 19:53 2. ročník (2012/2013)
Jméno a příjmení studenta: Isolde N. Arryn
Věk studenta: 11 let
Pohlaví: žena
Životopis:
Narodila se jako 5. dítě k čtyřem bratrům v čistokrevné kouzelnické rodině. Již z toho lze vyvodit základy Isoldiny povahy. Jako většina dětí z starobylých kouzelnických rodů, je i ona poněkud namyšlená, neboť jí byla již od malička vštěpována nenávist k mudlovským kouzelníkům. U Isoldy se však tato výchova minula účinkem.
Vyrůstala v Portbou, ve velkém sídle, se čtyřmi výrazně staršími chlapci. Kvůli této skutečnosti je její povaha spíše mírná a o nějaké agresivitě nemůže být řeč. Potyčky pěstuje pouze a výhradně slovní.
Její pokoj je možno nalézt částečně pod zemí. Preferuje tyto prostory, jelikož i v parném Španělském létě je zde příjemný chládek. Hned po vstupu do pokoje si lze všimnout její další vlastnosti - mít ve všem koordinovaný chaos.
K jejím zálibám patří hlavně hra na housle a malování. Amatérsky se věnuje lukostřebě a šermu.
Její létání je bohužel na úrovni velice žalostné, přesto, nebo spíše právě proto, byla matkou donucena přes četné protesty přihlásit se v Bradavicích na hodiny létání.
Povaha: Je komunikativní, velmi výřečná, na svůj věk až moc. Oprimistický, mnohdy lehce naivní pohled na svět jí drží povětšinu času úsměv na tváři. Mezi kladné rysy patří také mazanost, jistá vypočítavost, či otevřenost. Značné negativum se odráží v její mnohdy přehnané hovornosti a aktivitě.
Přibližně v deseti letech se mezi její četné záliby zařadily také numismatika a genealogie. V numismatice se věnuje hlavně upadajícím měnám nenadaných. V geneaologii se věnuje rozvíjením rodokmenu svého rodu. Díky této zálibě tráví spoustu času také v rodinném mauzoleu v horách a považuje se za jedinou, kdo se v těch katakombách alespoň trochu vyzná.
Dále miluje četbu, proto vyniká - na svůj věk - výjimečnou slovní zásobou a vypočítavostí.
Vzhled
Výška: 142 cm
Postava: Hubená, drobná
Vlasy: Rusé, rovné, stříhané na mikádo
Pleť: Alabastrová
Oči: modré
Další informace: pihy

Útoky neustávají

20. května 2013 v 17:30 Denní Věštec
The Eye neustále pokračuje v brakování celého území Spojeného království. Zatím se zdá, že cíle útoků jsou vybírány zcela náhodně, proto se bystrozorům ani nikomu jinému zatím nepodařilo zachránit mnoho vesnic.
Přeživší vypovídají o hrůzách, které se při útocích dějí. Příslušníci The Eye na sobě mají šedé hábity, které mají na zádech vyšitý jejich znak - boží oko, přes hlavu přehozenou hlubokou kápi. Nikdo z nich se neštítí podpálit jakýkoliv dům, mučí jak muže, tak i malé děti s jejich matkami. Nedělají rozdíly mezi starými a mladými.
Poslední útok byl směřovaný na vesnici nedaleko Bradavické školy. Ministerstvo kouzel se proto obává, že za několik dní by The Eye mohlo zaútočit i na magickou školu. Proto se školská rada usnesla, že škola bude pod nepřetržitým dohledem jak bytrozorů, tak i ministerstva kouzel. Do školy se sjedou nejlepší zaklínači z Velké Británie a vloží do základů školy svá ochranná zaklínadla.
Mezi jinými se také uvažovalo o zrušení plesu, který se koná na výročí založení školy. Po hodinách strávených diskuzí se členové rady shodli, že během plesu bude mnohonásobně zvýšena ochrana celého hradu i s přilehlými pozemky a ples bude ze soboty 25. května přesunut na sobotu 1. června.
"Nejsem touto situací nadšen, ale musím hlavně myslet na bezpečí studentů, profesorů i ostatních obyvatel celého hradního komplexu. Proto se celé této situaci přizpůsobíme. Doufám, že to nikomu z pozvaných hostů nebude vadit, a že se i přes tyto komplikace dostaví, aby se zúčastnili oslav i v takto nepříznivých okamžicích," takto se o situaci vyjádřil ředitel školy Sebastian Crow.
Co má The Eye v plánu? Proč neustále útočí a nevznesou své požadavky? Čtěte naše další čísla a možná se dozvíte odpovědi i na tyto otázky!

Liem Y. Denri - Mrzimor

20. května 2013 v 17:29 2. ročník (2012/2013)
Jméno a příjmení studenta: Liem Yuki Denri
Věk studenta: 11
Pohlaví: žena
Životopis: Liem se narodila v menším městečku na jihu Anglie. Její matka byla mudla a otec čaroděj. Jako malá vyrůstala sama neboť její matka byla dlouho v práci a otce zaneprázdňovali úkoly z ministerstva kouzel na kterém pracoval. Její život nebyl nijak významný ani zajímavý do té doby než její otec zemřel při nečekaném střetu se smrtijedy. Lieninu matku to zdrtilo a tak Liem zakázala účast v kouzelném světe. Avšak po dlouhé době když ji začali chodit dopisy ze škol se Liem rozhodla nastoupit. Po chvíli přemluvila i svoji matku a chystá se na úplně jiný život v magii.
Povaha: Liem bývala osamělá ale přesto byla veselé, hodná, milá a překvapivě společenská. Avšak po ztrátě svého otce se tak trochu změnila. Nyní si drží od společnosti odstup, na první pohled vypadá chladně a je dost výbušná. Ale po té co někoho opravdu dobře pozná a otevře se mu tak ten druhý zjistí, že je zároveň milá, přátelská, zábavná a schopna člověku i pomoct.

Vzhled
Výška: 140 cm
Postava: Postavou je spíše menší, štíhlejší avšak fyzicky zdatnější než se na první pohled zdá.
Vlasy: Její vlasy jsou světle hnědé s občasnými záblesky černého, tmavě hnědého a zrzavého vlasu. Jinak vlasy má krátce stříhané po konec krku s ofinou vyčesanou a staženou sponkami na hlavě.
Pleť: Pleť má světlejší, ale né zas bílou. Spíše taková dost vybledle perníková.
Oči: Tmavě zelené s malými náznaky šedé.
Další informace: Žádná výrazná znaménka nemá až na nepatrnou malou pihu na spodním víčku levého oka.

Claire Haze - Zmijozel

13. května 2013 v 17:44 7. ročník (2007/2008)
Jméno a příjmení studenta: Claire Haze
Věk studenta: 16 let
Pohlaví: Žena
Životopis: Claire se narodila 25. června 1996 v Paříži. Žije jako jedináček se svými rodiči. Ve svých deseti letech dostala dopis z Krásnohůlek, kam také záhy nastoupila. Před nedávnem se ale zásadně zhoršil zdravotní stav její babičky z otcovy strany, která žije v Anglii a protože žije sama, rozhodl se Claiřin otec přestěhovat za svou matkou do Londýna. Požádal o přerušení Claiřina studia v Krásnohůlkách a přestup na Bradavickou školu.
Povaha: Clair je docela samotářská, nerada si plánuje věci předem a proto většinou jedná bez rozmyslu. Je dost výbušná. Hodně dává na první dojem a rychle si o ostatních vytváří svůj obrázek, který se pak dá už jen velmi těžko změnit. Miluje knihy a možná i to je důvodem, proč je občas dost idealistická.

Vzhled:
Výška: 173 cm
Postava: Štíhlá
Vlasy: Dlouhé, tmavě hnědé
Pleť: Světlá, na obličeji pár pih
Oči: Modré
Další informace: Na vnitřní straně zápěstí má vytetovaný nápis Je t'aime.


Kdo je The Eye?

2. května 2013 v 20:29 Denní Věštec
Jen před několika málo hodinami se ministerstvu přihlásila skupina, která sama sebe nazývá jako The Eye a tvrdí, že je zodpovědná za tyto útoky. Ty se odehrály před několika dny v částečně kouzelnických městech a vesnicích po celém území království Velké Británie. Obětí tohoto útoku je již dvacet jedna, v nemocnici zahynuli další dva lidé. Další dva těžce zranění jsou již ve stabilizovaném stavu a lékouzelnící tvrdí, že by to měli přežít.