Prosinec 2012

Florence Evans - Nebelvír

28. prosince 2012 v 21:49 | Tý
Jméno a příjmení studenta: Florence Evans
Věk studenta: 17
Pohlaví: Žena
Životopis: Florence se narodila 6. Května v Helsinkách. Její rodiče pracují v KHA (Kouzelnická hudební akademi (Wizarding academy of magic - WAM. Fin: maaginen akatemia musiikki), matka učí kouzelné formule a otec hru na housle. V šesti letech nastoupila Florence do mudlovské školy, v jedenácti přešla na KHA, kde jejími hlavními obory byli: Hra na klavír, léčitelství, kouzelné formule, OPČM, angličtina, sólový zpěv, sborový zpěv a hra na violoncello. V posledním ročníku (tedy v sedmém) jí bylo nabídnuto dostudování na Bradavické škole čar a kouzel, které přijala.

Povaha: Florence je introvertka, většinu času stráví učením, proto byla také ve škole premiantka. Mluví otevřeně a na rovinu a na nic si nehraje, někteří lidé jí také nemusejí mít rádi kvůli její upřímnosti, jiným se však právě díky tomu může zalíbit. Je velmi milá a vstřícná. Nemá v povaze se příliš předvádět.

Vzhled
Výška: 189,3 cm
Postava: Hubená, dlouhé nohy. Kostnaté prsty a dlouhé prsty od hraní na klavír a na violoncello.
Vlasy: Světle blonďaté, žádná peroxid blond. Dlouhé pod lopatky.
Pleť: Velmi bledá, bez nějakých nedokonalostí.
Oči: Veliké, modro-šedé.
Další informace: Často nosí na nose veliké brýle, ať už sluneční, nebo dioptrické.


Odjezd z Bradavic

23. prosince 2012 v 10:00
Všichni studenti, kteří nezůstávají na hradě se přesunuli Bradavickým expresem z Prasinek do Londýna, kde už za ně škola nezodpovídá.

V 11:30 vlak dorazí na nástupiště 9 a 3/4 v Londýně.

MH: Upozorňujeme, že není možné cestovat mezi Londýnem (či jiným místem v kouzelnickém světě) a Bradavicemi!

Ples na Vánoce

22. prosince 2012 v 17:00

*přesně v 17:00 se otevřou dveře síně a studenti, kteří jsou oblečení v převážně modré, červené nebo bílé barvě, mohou vejít dovnitř. Zbytek studentů překvapivě postává před vchodem do Velké síně, jelikož se jim nepodařilo projít dveřmi - vždy dostali slabou elektrickou ránu. Nezbývá jim tedy nic jiného než se jí t bu´d převeléct do určených barev a nebo se plesu vůbec nezúčastnit.
Dnes nikdo nekouká na příslušnost ke koleji a sedá si se svým partnerem nebo partnerkou k jakémukoliv stolu. Možná se podiví, proč tu jsou stoly, když to má být ples.
V půl šesté přijdou všichni profesoři s ředitelem a usadí se ke svému stolu. Ředitel se postaví a zjedná si ticho*
Dobrý podvečer, studenti. *projede celou síň svým pohledem* Na začátku si dáme slavnostní večeři a pak si budete moci zatančit. *usměje se a mávne rukou, ve které má hůlku. Na stolech se objeví všelijaké pochutiny od místních skřítků.* Přeji dobrou chuť. *posadí se. V 18:00 jsou již všichni najezení a ředitel se opět postaví* Poprosil bych všechny studenty, aby se zvedli od stolů. *všichni poslechnou a ředitel opět mávne hůlkou. Stoly zmizí a tím se udělá místo pro taneční parket. Okolo stěn se objeví stolečky se dvěma až čtyřmi židlemi*

Marianne Stephanie - Zmijozel

19. prosince 2012 v 20:39 | Randrow |  7. ročník (2007/2008)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Marianne Stephanie
Věk studenta: 16
Pohlaví: žena
Životopis: Marianne se narodila dne 2. dubna 1996 v Anglii, ve městě jménem Manchester. Rodiče jsou oba čarodějové a oba studovali v Bradavicích. Během let se její rodina často stěhovala ze země do země, nakonec v Americe začala studovat jednu z kouzelnických akademií. Stěhování mělo snad jedinou výhodu - procvičení se v různorodých jazycích. Uběhlo pár let, její dědeček podlehl těžké nemoci, a tak se opět stěhovali do Manchesteru, aby se mohli postarat o pozůstalou. Marianne začala studovat v Bradavicích, což se všem zdálo určitě více praktické, než škola v Americe.
Povaha: Již od narození je úplným opakem svých láskyplných rodičů, hodně problémové děvče. Všechny věci říká rovnou, je až moc upřímná - někteří lidé si toho váží, někteří ji za to nenávidí. Dokáže zapadnout do každého kolektivu a velmi dobře se přizpůsobit. Je tím typem osoby, která se před někým chová hrozně arogantně a na jiné je zase hrozně milá. Patří k ní však i hodně přecitlivělost, kterou nikdy nedává najevo a dále si hraje na odolnou vůči všemu. Má hodně rozvinutou slovní zásobu, skrývá se v ní velice sečtilý člověk.

Vzhled
Výška: 167 cm
Postava: štíhlá postava s výraznými ženskými křivkami
Vlasy: rudé vlnité vlasy po prsa
Pleť: pobledlá
Oči: šedozelené oči, malé zorničky


Tezza Leather - Mrzimor

19. prosince 2012 v 19:14 | Randrow |  5. ročník (2009/2010)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Tezza Leather
Věk studenta: 14
Pohlaví: Žena
Životopis: Tezza se narodila jako jedináček rodičům Jane a Peterovi Leatherovým ve francouzském městě Saint-Brieuc. Oba jsou kouzelníci, takže už od malička se začaly projevovat Tezziny kouzelné schopnosti. Aby nebyla odhalena, a s ní celý kouzelnický svět, nikdy nechodila do školky ani do mudlovské školy. Jejím jediným přítelem byl syn matčiny kamarádky - Samuel. S ním byla jako jedna duše, vždyť se dělili o hračky dříve, než uměla chodit. Tezza vedla pokojný život, dokud nenastal čas nastoupit do kouzelnické školy. V den, kdy měla odjet do Paříže a poté do Krásnohůlek, se rozloučila s rodiči, babičkou, dědou i Samuelovou matkou. Samuel za ní však nepřišel. Tezza však nemohla odjet bez rozloučení se svým nejbližším přítelem, proto ho začala hledat po celém městě. Nevrátila se dlouho do noci, takže zmeškala svůj vlak. Další den nastoupila do dalšího vlaku, ale protože nestihla uvítací ceremoniál, měla už od začátku problémy. Poslední kapka pro krásnohůlskou ředitelku byla, když před třemi měsíci proměnila svoji spolužačku-rivalku v žábu při hodině přeměňování. Byla okamžitě vyloučena a tak byli její rodiče nuceni ji přihlásit do dalekých Bradavic.

Povaha: Tezza Leatherová je tvrdohlavá, vztahovačná a urážlivá dívka. Mezi její dobré vlastnosti patří chytrost, přátelskost a v důležitých případech i zodpovědnost. Nemá ráda, když jí někdo říká co má dělat a proto nesnáší všechno, co byla nucena podstoupit nebo udělat. Miluje nové lidi, takže se velmi rychle dokáže spřátelit (když chce) a i přes všechny její negativní vlastnosti dokáže být skvělou kamarádkou - ale jen tomu, koho si vybere. Když si daný člověk zvykne na její častou náladovost, může být i její nejlepší kamarád (stejně tak, jako Samuel). Ve skupinových pracích bývá nejraději vedoucím, který o všem rozhoduje.

Vzhled
Výška: 165 cm
Postava: štíhlá
Vlasy: tmavě hnědé, vlnité, pod prsa.
Pleť: světlá
Oči: oříškové hnědé
Další informace: mateřské znaménko u levé klíční kosti.

Michélle Delacroix - Nebelvír

11. prosince 2012 v 14:52 | Tý |  6. ročník (2008/2009)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Michélle Delacroix
Věk studenta: 15 let
Pohlaví: dívka
Životopis: Michélle se narodila 14. února 1997 v Paříži do bohaté rodiny. Oba její rodiče jsou čistokrevní kouzelníci, zastávající poměrně významné pozice na britském ministerstvu kouzel. Měla i o sedm let starší sestru - Isabel. O kouzlech se dozvěděla od rodičů ještě dříve než většina kouzelnických dětí, hlavně proto, že už odmalička projevovala jisté magické nadání - ještě neuměla ani chodit a už nechávala létat po pokoji plyšáky a jiné předměty. Rodiče ji vychovávali k respektu k mudlům, takže přesně naopak než většina kouzelnických rodin. Když jí bylo sedm let, postihla rodinu obrovská rána. Tehdy čtrnáctiletá Isabel, Michéllina starší sestra, se pokusila použít kouzlo, které přesahovalo její dovednosti a na jeho následky zemřela. Od té chvíle se její rodiče stavěli ke kouzlům a všemu kolem nich mnohem opatrněji. Když jedenáctileté Michélle přišla zprává - nebo spíše pozvánka - na kouzelnickou školu - Krásnohůlky, neváhala a s radostí pozvání přijala. Posháněla si učebnice, hábit a další potřebné vybavení. U nejlepšího z francouzských výrobců hůlek prozkoušela aspoň deset hůlek, než jí jedna padla - byla vyrobena ze světlého růžového dřeva a vyplněná vlasem z jednorožčí hřívy. Jako dárek od rodičů dostala malou sovičku, které dala jméno Fluffy. V září téhož roku odjela do Krásnohůlek. Ve škole se jí dařilo velmi dobře, měla nejlepší známky z ročníku. Kdyby to nebylo nutné, Krásnohůlky by neopustila, ale její matka byla v práci povýšena a bylo nutné, aby se přestěhovali do Velké Británie. Jelikož by byl velký problém, jak dostat Michélle do školy, musela přestoupit do Bradavic. Tam se dostala až v průběhu školního roku, ale znalosti toho kousku pátého ročníku, přes který nebyla ve škole jí nechybí, jelikož ji v tu dobu učili soukromí učitelé.

Povaha: Michélle je osobností něco mezi flegmatikem a sangvinikem. Přestože má ve zvyku neustále navazovat známosti, hlubší vztah si zachovává pouze k několika vybraným osobám. Je velmi cílevědomá a nechybí jí ani inteligence, ve škole bývala počítána k nejlepším studentům. Když ji někdo nezarazí, je schopná vytrvale mluvit několik desítek minut, díky čemuž někomu připadá nesmírně otravná. Přesto má nemálo přátel, hlavně pro svou vstřícnost, obětavost a věčně dobrou náladu, která je u ní nakažlivá. Odvaha jí také nechybí a nepostrádá ani vysoké sebevědomí. Když však doprovází rodiče na schůzi s někým významným nebo něco podobného, schovává svou pravou bytost za masku plnou afektovanosti a dodržování přísných pravidel etikety. Když zrovna nemá svůj den, bývá maličko škodolibá a zlomyslná, ale to se stává málokdy. Umí krásně hrát na piano a kytaru, od dětství ovládá spoustu společenských tanců a dokáže plynule mluvit francouzsky, anglicky a německy, ale s lehkým, skoro nepozorovatelným francouzským přízvukem.

Vzhled:
Výška: okolo 170-ti centimetrů
Postava: velmi atraktivní, štíhlá, vyvinutější než je v jejím věku obvyklé
Vlasy: tmavě hnědé, dlouhé zhruba do pasu
Pleť: hodně světlá, bez nedokonalostí, věčně s tunou make-upu
Oči: velké, jasně světle modré, dlouhé řasy

Vánoční prázdniny

9. prosince 2012 v 8:00 Nástěnka
Vánoční prázdniny se blíží čím dál tím víc, a proto jsme se vás rozhodli informovat o jejich průběhu. Každý student má dvě možnosti. Buď zůstane na hradě, nebo se vlakem dostane do Londýna, kde za něj ovšem škola nebude nést žádnou odpovědnost.
Pokud budete chtít zůstat na hradě, připište se na tento pergamen.
Vánoční prázdniny začínají den po Vánočním plese - to je 23. prosince a končí 2. ledna přístího roku. Všichni studenti, kterří odjedou na prázdniny do Londýna se shromáždí na nádraží v Prasinkách, vlak vyjede přesně v 10:00 a v Londýně bude okolo 11:30. Zpáteční vlak vyjede 2. ledna ve 14:00 a v Prasinkách bude v 15:30.

S pozdravem ředitel Sebastian Crow

MH: V případě, že chcete zůstat, se podepište do komentářů. A také upozorňujeme, že o prázdninách není možné cestovat mezi Londýnem a Bradavicemi!

Joshua Bluemoon - Havraspár

6. prosince 2012 v 15:35 | Randrow |  6. ročník (2008/2009)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Joshua Bluemoon
Věk studenta: 15
Pohlaví: Mužské
Životopis: Josh se narodil jako naprosto obyčejný kluk, do zcela obyčejné rodiny. Jeho matka Clare a otec James žili šťastným manželstvím. Až do osmi let se jeho život rovnal procházce růžovým sadem. Měl vše, co kdy mohl chtít. Báječné rodiče, kteří mu dopřávali téměř vše, co chtěl. Sestřičku, která ho brala i přes roční věkový rozdíl. Brala ho všude sebou, až se chlapec divil, proč se o něj tak stará. Její kamarádky ho brali, bavil se s nimi více, než se svými vrstevníky.
Avšak měsíc po osmých narozeninách se vše změnilo. Začaly se kolem něj dít zvláštní věci. Předměty levitovaly, rozbíjely se… a nikdo netušil, co se to děje. Všichni se od chlapce odvrátili, jako kdyby byl nějaká zrůda. Ve škole se o něm začali šířit pomluvy, lidé se dívali jako na blázna. Ztratil všechny kromě rodičů a sestry, kteří i přes nechápání za chlapcem stáli. Od té doby se již naučil, kdo je, jak s kouzlením zacházet, avšak pocit nedůvěry v ostatní ještě nedokázal zcela odstranit.
Povaha: Josh byl velmi komunikativní člověk, avšak tuto část povahy zastínila jakási temná stránka. Obvykle se s lidmi jen tak nebaví, když už, tak jeho reakce jsou chladné, bezemoční. Často si člověk ani nemůže urovnat, jakým tónem s ním mluví, jelikož to není poznat. Neotevírá se lidem, jelikož má strach, aby mu zase neublížili, nepomlouvali ho. Právě proto nemá přátele a neví, jak s lidmi vlastně komunikovat, i kdyby chtěl.
Vzhled
Výška: 172
Postava: Štíhlá, do jisté míry by se dala označit i za sportovní. Nemá nijak veliké a znatelné svaly, avšak za hubeňoura se rovněž považovat nedá.
Vlasy: Hnědé, jejich délku lze jen těžko popsat. Nejsou ani vyholené, avšak dlouhé také ne. Jedná se o klasický klučičí sestřih.
Pleť: Světlá, klasická pro anglického puberťáka. Sem tam se vyskytne nějaký ten pupínek, ale jinak se nejedná o nijak poškozenou pleť.
Oči: Tmavě hnědé, nikterak výrazné.
Další informace:
Pro chlapce jsou specifické ďolíčky u rtů, vznikající vždy při širším úsměvu. Není lehké ho v takovéto náladě zastihnout, avšak když se to povede, ďolíčky jsou naprosto zřejmé.

Návštěva studentů z Kruvalu

3. prosince 2012 v 18:50 Nástěnka
Dnes, 3. 12. 2012, po odbití 19. hodiny, se vrací z několikaměsíčního pobytu v Kruvalu student šestého ročníku Brian Dorian, který během těch několika měsíců jednal o bližší spolupráci naší školy s Kruvalskou akademií. Po návratu se s ním vracejí samotní dva studenti (Kurt McNeil a Bjørn Isolda) ze závěrečného ročníku Kruvalu, kteří zde pobudou dva měsíce a přednesou zastupitelstvu školy návrhy právě o bližší spolupráci jejich školy, je možné, že je budete během těchto dvou měsíců potkávat po škole, proto vás prosíme o vstřícné jednání, děkujeme.


(vlevo na fotografii Kurt McNeil, vpravo Bjørn Isolda)

Vymysli lektvar!

3. prosince 2012 v 8:00 Nástěnka
MH: pro ujasnění, vymyslet znamená napsat postup. Uvařit - najít nebo nakreslit, jak bude lektvar vypadat.
Všem účastníkům samozřejmě připíšeme body, ale nejlepší tři budou vyhlášeni na Vánočním plese.
Nezapomeňte se podepsat a připsat ročník a kolej, abychom věděly, komu máme připsat body.

Vánoční ples

1. prosince 2012 v 8:00 Nástěnka

MH: bude samostatný článek na Velkou síň