Září 2012

Výlet do Prasinek

29. září 2012 v 8:00 Nástěnka
Dne 6. října se bude konat výlet do Prasinek. Kdo bude mít zájem, vhodí vyplněný formulář do krabice pod tímto oznámením. Vstup do Prasinek je povolem studentům od 3. ročníku.
Společný ochod je v 10:00. Vrátit se musíte do 17:00 sami.

MH: Formulář vyplňte pod tento článek.
Jméno a příjmení:
Ročník, kolej:
Podpis rodiče/ zákonného zástupce:

V RPG pokračujte v předchozím článku. Sem prosím pište pouze přihlášky.

Nový virus

28. září 2012 v 11:46 Nástěnka
*na nástěnce se objeví nevé oznámení, pargamen vypadá zmuchlaně, jako by to někdo psal ve spěchu*
Madame Pomfreyová mě upozornila, že se ve škole objevil neznámý vir. Byla jím nakažena bývalá prefetka nebelvírské koleje.
Horečka, pocit na zvracení, kašel, rýma, bolest hlavy, nespavost, pokud však usne, dlouho se neprobudí (až na 14 hodin) - vše poukazuje na obyčejnou mudlovskou chřipku, ale už jen fakt, že tato nemoc nakazila upírku, toto řešení vylučuje.
Pokud někdo u sebe objeví podobné příznaky, nechť se co nejdříve dostane na ošetřovnu, kde bude madame Pomfreyová a několik odborníků od sv. Munga na nové nemoci.
Protože nevíme, zda je tato nemoc nakažlivá, všichni nakažení mají přísný zákaz přímého kontaktu se svým okolím.

ředitel


Wilow Rosenberg - Kouzelné formule

25. září 2012 v 20:04 | Tý |  Přihlášení profesoři
1.) Wilow Rosenberg
2.) 35
3.) ženské
4.) Kouzelné formule
5.) Narodila jsem se v kouzelné rodině. Moje mamka umřela při porodu a táta mě odložil. Vzala si mě náhradní rodina ,která byla též kouzelnická. Rodiče (náhradní) byli učitelé na kouzelnické škole a já je chci následovat. Na základní škole mi to šlo dobře měla jsem samí jedničky. Pak přišla střední škola ,ale byla jsem pořád celkem dobrá. No a vysokou jsem udělala taky.
6.) Přísný,pomocný,dokáže přizna chybu
Výška : 169cm
Váha: 51kg
Vlasy : Zrzka, polodlouhé, rovné
Pleť: Jemná, přirozená a bílá
Oči: modré
Nad rtem má pihu, na levé ruce má znaménko vypadající jako jednorožec

Duch Krásná Ella

25. září 2012 v 20:02 | Tý |  Přihlášení duchové

Jméno ducha: Krásná Ella
Datum odkdy dokdy žil: 1675-1690
Jak jste zemřel: Někdo jí zastřelil
Jaká je Vaše povaha: Je milá a přátelská. Nemá ráda namyšlené lidi
Do jaké koleje jste v Bradavicích chodíval: Nebelvír
Co Vás potěší: Společnost, kamarádští lidé
Co Vás naštve: Namyšlený lidi, lidi, kteří mají sklony k sebepoškozování
Jak vypadáte: Má dlouhé blond vlasy pod ramena a blankytné oči. Má malý nosík a trochu bledou pleť. Na sobě má obvykle bílé šaty

Charles Pickwick - Havraspár

24. září 2012 v 17:31 | Tý |  2. ročník (2012/2013)
Jméno a příjmení studenta: Charles Pickwick
Věk studenta (tak aby odpovídal ročníku): 12
Pohlaví: muž
Životopis: Narodil se v malém Anglickém městečku poblíž Londýna, kde žije dodnes. Je z čistokrevné rodiny a je na to hrdý, mudly ale nepohrdá. Matka je obtloustlá milá černovláska, která se ráda stará o všech svých 11 dětí. Otec je alkoholik, za střízliva je ale ochoten strávit nějaký ten čas doma a projevovat rodině lásku. Jak už bylo řečeno, Charlie má 10 sourozenců, z toho jsou dvoje dvojčata motáci, kteří do Bradavic nechodí. Dalších 6 sourozenců je mladších, takže jejich budoucnost zatím není známa. Mamka Pickwicková se snaží o všechny své děti starat, ikdyž je to složité. Je nezaměstnaná. Rodina nemá moc peněz, proto děti chodí jednoduše oblékaní, většinu věcí mají z druhé ruky.

Povaha studenta
Povaha (rozepiš se prosím, a dbej na to, že je studentovi 11 let! Popiš kladné i záporné vlastnosti tvépostavy. Můžeš přidat i příklad, jak reaguje v určité situaci.): Charlesovo chování je zatím hodně dětinské, postupem času by se to ale mělo zlepšovat. Je hodně ochotný a myslí na ostatní, je to nejspíš tím, že od malička sdílí pokoj s deseti sourozenci. Nic ho nevyvede z míry. Je introvert, ale pokud někoho blíže pozná, dokáže být společenský a veselý. Je hodně snaživý a rád by to v životě někam dotáhl.

Vzhled (dbej na to, že je ti 11 nebo 12)
Výška: 157 (na svůj věk je hodně vysoký)
Postava: normální, jelikož se hodně hýbe, má svaly
Vlasy: hnědé, možná trochu do rezava
Pleť: hodně světlá
Oči: velké a výrazné, světle hnědé barvy
Další informace (žádné tetování, žádný piercing - je ti 11 nebo 12): Chybí mu na obou rukou malíček, nejspíš genetická vada

Christopher Decuano - Mrzimor

24. září 2012 v 17:28 | Tý |  2. ročník (2012/2013)

Jméno a příjmení studenta (použijte fantazii, nesmí být jméno celebrity, či filmového/knižního hrdiny): Christopher Decuano

Věk studenta (tak aby odpovídal ročníku): 11

Pohlaví: muž

Životopis (místo bydliště, narození, o rodině… rozepište se, je toho spousta): Narodil se v Itálii. Měl dva bráchy. Jednoho staršího a jednoho mladšího. Vyrůstali v dětském domově, protože jejich rodiče umřeli za záhadných okolností, které policie nedokázala objasnit. Několik dní poté umřeli i jeho bratři a on zůstal sám. Vždy se rád s někým bavil, protože mu to vždy pomohlo na malou chvíli zapomenout na to, co se stalo. Vedl si i tajný deník kam se vypisoval ze svých pocitů a problémů.Povaha studenta

Povaha (rozepiš se prosím, a dbej na to, že je studentovi 11 let! Popiš kladné i záporné vlastnosti tvépostavy. Můžeš přidat i příklad, jak reaguje v určité situaci.): Rád mluví s lidmi a nemá rád samotu. Nerad mluví o své minulosti, a když se na ni někdo zeptá, jenom zavrtí hlavou a rychle změní téma. Někdy ale, když má divnou chvilku, mluví o ní dokonce sám.Vzhled (dbej na to, že je ti 11 nebo 12)

Výška: 143 cm
Postava: Je hubený a nosí většinou černé oblečení
Vlasy: Hnědé
Pleť: Trochu bledá
Oči: Zelenošedé
Další informace (žádné tetování, žádný piercing - je ti 11 nebo 12): Na ruce má kožený náramek

Michael Magic - Nebelvír

18. září 2012 v 17:17 | Tý |  2. ročník (2012/2013)
Obecné informace o studentovi
Jméno a příjmení studenta: Michael Magic
Věk studenta: 11
Pohlaví: mužské
Životopis: Bydlím v Londýně v ulici Long-lane 211. Oba rodiče jsou kouzelníci, otec (taky) Michael pracuje na ministerstvu kouzel a je mu 41let, matka Lilian (36let) je na mateřské s moji sestrou Boby které jsou dva roky, stařšího sourozence nemám, jediný mudla v mé rodině je dědeček z otcovy strany Jack je mu 62let a stále pracuje jako lékař.
Povaha studenta
Povaha: Jsem celkem uzavřený, nepříliš komunikativní, většinou se s někým skamarádím velmi pomalu. tak za 2 měsíce. Miluju zvířata. nejraději mám svou kočičku Pary. Mezi lidmi jsem hodný, ale sám nebo s rodinou dokážu hodně zlobit. Nenávidím, když na mě někdo křičí. Z nového prostředí bývam vždy nervózní a dlouho si na něj zvykám, ale do Bradavic se hodně těším, takže nervozita nebude trvat dlouho. Jsem velmi chytrý, smím-li to o sobě říct a učení a škola mě velmi baví.
Vzhled
Výška: 154cm
Postava: ani tlustý ani hubený
Vlasy: blond, krátké
Pleť: klasický běloch
Oči: modrozelené
Další informace: bambulkový nos

Stále žádné informace

15. září 2012 v 21:21 Denní Věštec

V dnešním speciálním díle se budeme věnovat zmizení bradavického studenta Alexandera Scarecrowa.
Zasedací rada, která zastupuje post ministra, dokud nebude někdo zvolen, rozhodla, že bude zmijozelský student celostátně hledán. Budou informováni i mudlové díky jejich peridodikům, ovšem že v upravené verzi.
Ministerstvo se též rozhodlo, že je ochotno vydat pěněžitou odměnu každému, kdo poskytne váznamné informace o panu Scarecrowovi, jeho únoscích či jeho místě pobytu.
Zmijozelský mladík je necelých sto devadesát centimetrů vysoký a hubené postavy. Má světle modré oči a tmavě hnědé oči. Bohužel nemá nějaké výrazné rysy, podle kterých by ho šlo s jistotou poznat.
Naposledy byl viděn ve zmijozelské uniformě - hábit, svetr, košile, kalhoty a kravata - vše v kolejních barvách, v zelené a stříbrné.
Postupně vás budeme informovat o vývoji případu.

Rita Holoubková

Melissa Wallentha - Bylinkářství

15. září 2012 v 15:01 | Tý |  Přihlášení profesoři
Celé jméno profesora: (anglické, ne celebrity, ne z HP) Melissa Wallentha
Věk profesora: (min. 30) 32
Pohlaví (mužské nebo ženské, hermafrodity nepřijímáme) žena
Předmět, který chcete vyučovat: bylinkářství
Životopis: (povinný, pište ve větách) Narodila jsem se v Londýně a vyrůstala jsem mezi dvěma bratry. Moje matka chodila do Bradavic do koleje Nebelvír, můj otec byl mudla a zemřel, když mi bylo 10 let při autonehodě. Když jsem byla ve věku, ve kterém ostatní dostávají dopis z Bradavic, taky jsem jeden dostala, chodila jsem do Nebelvíru jako moje matka. Milovala jsem předměty: bylinkářství a lektvary. Ve třetím ročníku jsem se rozhodla, že bych se také chtěla stát učitelkou v Bradavicích a vyučovat jeden z mých oblíbených předmětů.

Povaha profesora: přísná, vtipná, společenská, ukecaná

Vzhled profesora
Výška: 170 cm
Váha: 65 kg
Vlasy (délka, typ, barva…): černé, kudrnaté a dlouhé až po prsa
Pleť (zabarvení): hnědá
Oči (barva): hnědá
Další informace (tvar nosu, má-li pihy, brýle, nějaké nedokonalosti…): plné rty


Zmizení studenta

9. září 2012 v 19:20 Denní Věštec
Alexander Scarecrow. Tak zní jméno studenta šestého ročníku, jež beze stopy zmizel z Bradavic. Nahlásili to jeho spolubydlící ze zmijozelské koleje. O všem byla ihned informována zástupkyně ředitele, která to oznámila řediteli.
"Studenti zmijozelské koleje za mnou přišli okolo jedné v noci, když se pan Scarecrow nevrátil do pokoje. Zdálo se mi to divné, ale poslala jsem je zpět na kolej s tím, že mi mají přijít říct, kdyby se neukázal do rána. A tak se i stalo. Studenti za mnou přišli při snídani. Vše jsem oznámila řediteli, který vše nahlásil na příslušných odborech ministersta," vyjádřila se současná zástupkyně ředitele a profesorka lektvarů, Kathrin Greyová.
Zeptali jsme se i ředitele Bradaviské školy. Odpověděl stručně. "Je to nemilá událost. Vše už se začalo řešit a já osobně věřím, že pan Scarecrow se co nejdříve najde."
Je však škola čar a kouzel v Bradavicích stále bezpečná? Nebo to je jen pouhá známka nespokojenosti jednoho studenta? Nebo snad byl unesen? Jestli ano, kým? Na tyto otázky nám zatím nebyl nikdo schopen odpovědět.

Rita Holoubková

Čistka neaktivních hráčů

9. září 2012 v 10:47
Protože je tu mnoho registrací a hraje minimum hráčů, rozhodli jsme se, že to tu pročistíme. Proto prosíme všechny hráče, aby zapsali všechny své postavy a k nim i kolej a ročník v případě studentů, k ostatním připište slovo "občan", učitelé připíšou slovo "profesor" a svůj předmět.
Děkujeme

V RPG pokračujte v předchozím článku. Jakýkoliv komentář, který se nebude týkat zapsání postav, bude smazán.


Theodor A. Abercombie - Nebelvír

1. září 2012 v 16:48 | Tý |  2. ročník (2012/2013)
Jméno a příjmení studenta: Theodor Anthony Abercombie
Věk studenta (tak aby odpovídal ročníku): 11
Pohlaví: muž
Životopis: Narodil se jako nejmladší dítě k dvěma sestrám v čistokrevné kouzelnické rodině. Jako vytoužený syn nebyl nikdy nijak fyzicky trestán, což se nedá říct o jeho sestrách. Mnohdy jejich trestům přihlížel. To na něj nemělo příliš dobrý vliv.
Vyrůstal v Londýně, ve velkém sídle Abercombieových, s dvěma dívkami. Kvůli této skutečnosti je jeho povaha spíše mírná a o nějaké agresivitě nemůže být řeč.
Jeho pokoj je možno nalézt částečně pod zemí. Preferuje tyto prostory, jelikož i v parném Španělském létě je zde příjemný chládek. Hned po vstupu do pokoje si lze všimnout jeho další vlastnosti - pedantskému smyslu pro pořádek. Na stole mu vždy leží 3 pečlivě uspořádané brky a kompletní vybavení je srovnané až s chorobnou pečlivostí.
K jeho zálibám patří hlavně hra na housle a malování. Amatérsky se věnuje šermu a lukostřelbě. V běhu je na svůj věk poměrně rychlý. Díky těmto činnostem se udržuje v kondici. Navíc hraje rekreačně golf. V tom se ovšem nevyrovná mladší ze svých sester. Létání na koštěti je bohužel na úrovni velice žalostné, přesto nebo spíše právě proto, byl matkou donucen přes četné protesty přihlásit se v Bradavicích na hodiny létání.
Mezi jeho četné záliby patří hlavně geneaologie a filatelie. Ve filatelii se věnuje hlavně upadajícím měnám nenadaných. V geneaologii se momentálně věnuje rozvíjením rodokmenu svého rodu. Díky této zálibě tráví spoustu času také v rodinném mauzoleu v horách a považuje se za jediného, kdo se v těch vypálených fotografiích přivdaných/přiženěných mudlů alespoň trochu vyzná. On postupně zjišťuje podoby a životopisy všech členů, včetně těch mudlovských. To vše činí za zády rodičů.
I přes Smrtijedské vize svých rodičů by se Theodor toužil stát Meteorologem - míchat lektvary pro změnu počasí, pohrávat si s oblohou, měnit směr větru, zmírňovat intenzitu deště. Toť jest jeho snem a velkým přáním.

Povaha studenta: Theodor je flegmatické, smířené povahy. Na jedenáctiletého člověka možná až moc v klidu. Arogance a aristokratická povýšenost jsou mu vlastní jen při setkáních s jistými druhy lidí. Jinými slovy, pokud se někdo chová zle k němu, oplácí mu stejně... Sarkasmus je však na denním pořádku, stejně jako ironie a lehký cynismus.
Za zmínku též stojí jeho uzavřenost, způsobená především tím, že se doposud setkával jen s vybranou kouzelnickou společností, s nimiž si obvykle neměl co říct. Sám o sobě tvrdí, že toho moc nenamluví, avšak v přítomnosti svých sester se mu na tváři vždy usídluje úsměv. To je též víceméně jediná příležitost, kdy okolí nepozoruje ledovým pohledem.
V názoru na mudly je mírnější, než jeho rodina. Přesto však nikdy veřejně neodporuje jejich názoru, leč podpory se u něj taktéž nedočkají. Kouzelníky z mudlovských rodin nijak neodsuzuje, vyloženě zastání u něj ovšem také nenajdou. Tyto věci jdou jednoduše mimo něj.

Vzhled (dbej na to, že je ti 11 nebo 12)
Výška: 144 cm
Postava: štíhlá, až kostnatá
Vlasy: černé, rozcuchané
Pleť: světlá
Oči: bouřkové
Další informace: -


Příjezd do Bradavic

1. září 2012 v 14:30
*přesně ve 14:30 Bradavický expres dojede na nádraží v Prasinkách, starší studenti nastupují do kočárů taženými testrály, které však většina nevidí. Všichni se dopraví do Velké síně na Zahajovací hodtinu* Prváci ke mně! *rozhlehne se po nádraží silný hlas* A taky.. *odmlčí se a koukne na lísteček, který drží v ruce* Uzaraku, Morganová a Reeves, Jewelová a Dickinson taky! *Když zkontroluje, že jsou všichni, odvede je k jezeru a všichni se dopraví lodičkami do Vstupní síně, kde na ně čeká profesorka Greyová*